Vážení obchodní přátelé, rádi bychom Vás upozornili, že ve dnech od 22. 7. – 2. 8. 2024 proběhne v naší firmě celozávodní dovolená.  V této době bude společnost uzavřena.
Zavřít
Vše pro dílnu – 3 nejdůležitější kusy nábytku, které musíte mít

Vše pro dílnu – 3 nejdůležitější kusy nábytku, které musíte mít

Možností, jak vybavit dílnu, je stejně jako u vybavení jakýchkoliv jiných prostor nespočet. Platí ale pravidlo 3 kusů nábytku, které musí být v dílně vždy. Tedy pokud má být opravdu funkční. Jaké to jsou?

Plánujete vybavit novou dílnu nebo obnovit tu starou? Vybavení dílny se skládá ze dvou základních skupin: nářadí a nábytek. Zatímco nářadí vám pomůže při samotné práci, nábytek poskytuje potřebnou organizaci. A právě s nábytkem vám pomůžeme my – odborníci na vývoj, výrobu a návrh funkčního řešení prostoru, který skutečně funguje.

Vše pro dílnu

Máme více než 30 let zkušeností, které den co den využíváme k tomu, abychom pro vás vytvořili dokonalý dílenský prostor. A přesně víme, co do daného prostoru patří a co ne. Co využijete a co bude jen zbytečně zabírat místo. Protože každá dílna je jiná – i ta vaše.

Jaké jsou 3 nejdůležitější kusy nábytku v dílně?

 1. Dílenský pracovní stůl


  Místo, kde se soustředí veškerá práce a kreativita. Kvalitní dílenský stůl musí být robustní a odolný vůči mechanickému poškození. Stůl vyrobený z pevných materiálů, které snesou váhu nářadí a materiálu, poskytuje potřebnou stabilitu a bezpečnost při práci. Zvažte i stůl s nastavitelnou výškou a praktickým úložným prostorem. Zajístíte si tak maximální pohodlí při práci.

 2. Dílenská skříň

  Dílenská skříň umožňuje bezpečné a přehledné ukládání nářadí, materiálů a osobních ochranných pomůcek. Plechové skříně vybírejte skříně s dostatečným množstvím polic a zásuvek pro maximální organizaci a snadný přístup ke všem potřebným věcem. Kromě rozmístění vnitřního vybavení je důležité myslet také na nosnost jednotlivých částí (s ohledem na nářadí, které do skříně chcete ukládat).

 3. Zásuvková skříň

  Zásuvková skříň je ideální pro uspořádání menších nástrojů a drobných součástek. Díky zásuvkám různých velikostí máte vše přehledně po ruce. Tyto skříně jsou často vybaveny pojízdnými kolečky pro snadnou manipulaci a přesun po dílně. Prvotřídní odolné materiály a kvalitní zpracování zajišťují dlouhou životnost i při intenzivním každodenním používání.

Čím se liší dílenský nábytek od toho běžného „domácího“?

Dílenský nábytek je konstruován tak, aby vydržel hrubé zacházení, těžké nástroje a náročné provozní podmínky, jako jsou například časté změny teplot. Materiály použité na výrobu dílenského nábytku jsou mnohem odolnější než ty, které se používají v domácnosti. Díky tomu vám bude dílenský nábytek od POLAK CZ dlouho sloužit. Počáteční investice do bezpečného a stabilního prostředí pro vaši práci se rozhodně vyplatí.

Nahlédněte do profesionální dílny

Pro inspiraci, jak může vypadat profesionálně vybavená dílna, se podívejte na toto video.

Jak dílnu správně zorganizovat?

Základem je mít všechny potřebné nástroje a materiály po ruce, ale zároveň udržovat pořádek a systém. Kvalitní a poctivý nábytek rozhodne o tom, jak se vám bude v dílně pracovat. Proto nepodceňujte ani jeho výběr, ani jeho umístění.

S návrhem dílenských prostor máme bohaté zkušenosti, zpracujeme vám návrh na míru.
Stačí, když budeme znát rozměry daných prostor a vaše požadavky. Můžeme tak připravit řešení na míru přesně pro vás. 

Chci zpracovat návrh dílny

Proč zvolit český nábytek?

Při výběru nábytku pro dílnu je důležité zohlednit jeho:

 • kvalitu,
 • záruku,
 • servis.

Český nábytek od POLAK CZ vám nabízí nejen vysokou kvalitu a dlouhou životnost, ale také bezkonkurenčně nejrychlejší dodání v rozmezí 3–5 týdnů
Můžete se na nás kdykoliv obrátit, stejně tak spoustu informací najdete i na našem online portálu SMFU, který slouží jako online rádce.

Vybírejte z široké nabídky kvalitního dílenského nábytku. Zajistí, že budete mít vše, co potřebujete, vždy po ruce.

Katalog dílenského nábytku

Podobné články o nábytku

Přejít do blogu
Vzala bych si jeden růžový dílenský vozík pro sebe a modrou skříň pro manžela
 • Datum přidání 08. 10. 2021

Vzala bych si jeden růžový dílenský vozík pro sebe a modrou skříň pro manžela

Emancipace ženám přinesla nejen volební právo, ale především celkovou změnu myšlení. Začaly více věřit ve své schopnosti a postupně se zapojily i do profesí, které jsou tradičně považovány za mužské. Dnes už se nikdo nepozastaví nad programátorkou, soudkyní nebo špičkovou lékařkou (přitom první česká doktorka medicíny promovala teprve v roce 1902!).

Přečíst článek
Pod pojmem dílenský nábytek si dnešní dítě představí kancelářský stůl a židli. A co teprve vingl, šuplera nebo mafl?
 • Datum přidání 17. 10. 2021

Pod pojmem dílenský nábytek si dnešní dítě představí kancelářský stůl a židli. A co teprve vingl, šuplera nebo mafl?

Mnozí si myslí, že dnešní děti jsou líné, neohrabané a nešikovné. Málokdo se už ale zamýšlí nad tím, proč tomu tak ve skutečnosti je, jestli vůbec je to pravda a do jaké míry. Pro dřívější generaci bylo normální věci opravovat a to nejen v práci, ale i ve svých domácnostech. Klasický ponk měl ve své garáži či dílně každý muž a dílenské skříně, dílenské stoly a nejrůznější nářadí bylo každodenním chlebem většiny zaměstnanců. Dnešní děti takové zázemí nemají ani doma, ani ve školách, jak tomu bylo dříve.

Přečíst článek
Předchozí Následující