Vážení obchodní přátelé, rádi bychom Vás upozornili, že ve dnech od 22. 7. – 2. 8. 2024 proběhne v naší firmě celozávodní dovolená.  V této době bude společnost uzavřena.
Zavřít
Zásuvkovým skříním z produkce firmy POLAK CZ byl udělen GS certifikát

Zásuvkovým skříním z produkce firmy POLAK CZ byl udělen GS certifikát

Velmi přísným kontrolním procesem prošly zásuvkové skříně z řady dílenského nábytku POLAK CZ. Po velmi důkladném prozkoumání všech vlastností mohou být zásuvkové skříně označovány GS certifikátem. Je to pro zákazníka zárukou, že výrobek splňuje nejpřísnější normy na bezpečnost. Testování se odehrálo na půdě TÜV, což je německé sdružení organizací testujících výrobky za účelem ochrany lidí i životního prostředí.

GS certifikát pro všechny druhy a typy zásuvek

„Certifikaci jsme proto žádali na všechny druhy a typy zásuvek včetně korpusů – je jich 252“ přiblížil Robert Toupalik, export manažer společnosti POLAK CZ.

K tomuto rozhodnutí přispěl i nový systém webových stránek, kde si zákazník sám může nakonfigurovat, jak jeho nábytek bude vypadat. Takto činí až 80 % zákazníků. Nemusejí tedy složitě zkoumat, zda zrovna jimi vybraná konfigurace bude mít certifikátmají ho totiž všechny.

Zejména na německém trhu je tento certifikát nutností k tomu uspět například při výběrových řízeních, která vypisují státní organizace. Firma se užíváním certifikátu zavazuje k plnění několika podmínek. Mezi nimi jsou každoroční dozory ve firmě, identičnost vyráběného produktu s tím, který prošel certifikací, uhrazení poplatku za vedení v databázi GS, kontrola způsobu užití značky GS, souhlas s namátkovými kontrolami a zároveň výrobky značené GS musí splňovat požadavky EMC směrnice – tedy směrnice o elektromagnetické kompatibilitě.

Partnerům a zákazníkům certifikát dokazuje udržitelnost a opakovatelnost výroby, dobrou konstrukci výrobků z hlediska bezpečnosti používání. Firma očekává zvýšení obratu zahraničního obchodu, protože se jim otevírá možnost hlásit se do různých výběrových řízení. Mnoho společností si při výběru certifikovaného výrobku a necertifikovaného vybere ten první, protože je pro ně zárukou bezpečnosti. Chtějí předejít tomu, že při možném pracovním úrazu se ukáže, že nábytek požadavky na bezpečnost nesplňoval a ony by musely poskytnout finanční náhradu. Tento typ dílenského nábytku míří jednak k privátním zákazníkům, ale i do železářských dílen a továren. Jedná se totiž o stabilní nábytek, který vydrží a snese i náročné podmínky. Záruka na všechny výrobky je 48 měsíců. I to dokládá, jak je nábytek bytelný.

GS certifikát na dílenský nábytek Polak CZ

Proces certifikace trval zhruba půl roku

„Vycházel jsem ze zkušeností a kontaktů mých kolegů, věděl jsem tedy, na koho se obrátit. Veškeré testy probíhaly v laboratoři v Hamburku,“ přiblížil Robert Toupalik.

Bylo potřeba celý výrobek důkladně popsat a dodat vzorek, který si laboratoř z dodaných podkladů určila. Šlo o nakonfigurovaný nábytek poměrně složitý a těžký. Vzorek odvezli do Hamburku a pracovníci v laboratoři ho podrobili důkladnému několikaměsíčnímu zkoumání. Testovali například otevírání a zavírání zásuvek, a to v počtu 40 tisíc intervalů. Testuje se i náklon, těžiště, zatížení jednotlivých zásuvek. Ale i zda funguje závora, která brání tomu, aby se při otevření jedné zásuvky otevíraly další – což by mohlo způsobit převážení.

Certifikát má omezenou platnost, po jejím uplynutí se výrobky znovu prověřují. Kontroloři se zaměřují zejména na udržitelnost a opakovatelnost výroby, v tomto segmentu byla firma vysoce hodnocena. V auditu technologie a výrobních procesů dokazovali, že to, co dnes vyrobí, dokážou stejně vyrobit za pět let. Díky vysokému stupni automatizace výroby je technologický proces vždy stejný.

Firma POLAK CZ plánuje v oblasti certifikací jít dále, nezůstat jen u zásuvkových skříní.

{MENUITEM-25:Zásuvkové skříně;Naše vysoce kvalitní zásuvkové skříně jsou vyrobeny nejnovějšími automatizovanými výrobními postupy, které zajišťují stálou kvalitu a přesnost.;Podívat se do katalogu}

Podobné články o nábytku

Přejít do blogu
Vzala bych si jeden růžový dílenský vozík pro sebe a modrou skříň pro manžela
  • Datum přidání 08. 10. 2021

Vzala bych si jeden růžový dílenský vozík pro sebe a modrou skříň pro manžela

Emancipace ženám přinesla nejen volební právo, ale především celkovou změnu myšlení. Začaly více věřit ve své schopnosti a postupně se zapojily i do profesí, které jsou tradičně považovány za mužské. Dnes už se nikdo nepozastaví nad programátorkou, soudkyní nebo špičkovou lékařkou (přitom první česká doktorka medicíny promovala teprve v roce 1902!).

Přečíst článek
Pod pojmem dílenský nábytek si dnešní dítě představí kancelářský stůl a židli. A co teprve vingl, šuplera nebo mafl?
  • Datum přidání 17. 10. 2021

Pod pojmem dílenský nábytek si dnešní dítě představí kancelářský stůl a židli. A co teprve vingl, šuplera nebo mafl?

Mnozí si myslí, že dnešní děti jsou líné, neohrabané a nešikovné. Málokdo se už ale zamýšlí nad tím, proč tomu tak ve skutečnosti je, jestli vůbec je to pravda a do jaké míry. Pro dřívější generaci bylo normální věci opravovat a to nejen v práci, ale i ve svých domácnostech. Klasický ponk měl ve své garáži či dílně každý muž a dílenské skříně, dílenské stoly a nejrůznější nářadí bylo každodenním chlebem většiny zaměstnanců. Dnešní děti takové zázemí nemají ani doma, ani ve školách, jak tomu bylo dříve.

Přečíst článek
Předchozí Následující