4 důvody, proč investovat do kvalitní skříně na ukládání kapalin

4 důvody, proč investovat do kvalitní skříně na ukládání kapalin

Používáte v dílně barvy, oleje a další různé kapaliny? A skladujete je tak, jak by se správně mělo? Prozradíme vám jejich výhody i to, proč se opravdu vyplatí mít vše řádně uskladněno. Tak, jak se patří a tak, jak se má.

Ukládání kapalin do speciální skříně, místo do běžné dílenské skříně, má několik důležitých důvodů. Jde především o bezpečnostní aspekty, kontrolu úniku a v neposlední řadě i systematické a přehledné ukládání.

Hledáte vhodné řešení pro uložení kapalin, barviv či jiných chemických látek ve své dílně nebo průmyslovém prostředí?
Dílenské skříně na kapaliny od českého výrobce POLAK CZ představují kombinaci funkčnosti, bezpečnosti a kvalitního řemeslného zpracování, které ocení každý profesionál.

Chci si vybrat

Skříně na kapaliny SK1 20CHSK1-100
Objednací číslo: 20CHSK1-100

Skříně na kapaliny SK1 20CHSK1-100

Skříně na kapaliny SK2 20CHSK2-100
Objednací číslo: 20CHSK2-100

Skříně na kapaliny SK2 20CHSK2-100

Předchozí Následující

  1. Konstrukce a materiály – odolnost na prvním místě

    Skříně na kapaliny jsou vyrobeny z 3 mm plechu, který zajišťuje vysokou odolnost proti mechanickému poškození a dlouhou životnost. Díky tomu nedochází k oslabení materiálu ani v případě skladování chemických látek – to znamená, že i při dlouhodobém používání si skříně zachovávají svou pevnost a spolehlivost.

  2. Praktické a bezpečné ukládání

    Jednou z hlavních předností těchto skříní je jejich vnitřní uspořádání. Každá skříň obsahuje police s roštem a děrovanou polici, která je doplněna o záchytnou vanu (o tloušťce materiálu 1mm nebo 3 mm) pro záchyt kapalin. Tato konstrukce umožňuje bezpečné uložení barev a jiných tekutin, které mohou během skladování odkapávat. Kapalina tak stéká přímo do vany – je tak zajištěna čistota a pořádek ve skříni.

  3. Nezbytné odvětrávací otvory

    Skříně jsou vybaveny perforovanými dvířky, umístěnými nahoře a dole, které slouží k odvětrávání. Tento detail přispívá k lepší cirkulaci vzduchu uvnitř skříně – což je pro bezpečné skladování chemických látek velmi důležité (klasické dílenské skříně větrací otvory nemají).

  4. Bezpečnostní skříně vhodné pro různé prostředí

    Dílenské skříně na kapaliny od POLAK CZ najdou uplatnění například ve školách, dílnách nebo průmyslových provozech. Jsou dostupné ve dvou variantách – skříně na kapaliny SK1 (hloubka 625 mm) a skříně na kapaliny SK2 (hloubka 405 mm), přičemž ke každé skříni je možné přidat nástavec o výšce 1 metru, který se připevní nad skříň a poskytuje tak další úložný prostor.

Skříně na kapaliny SK1 20CHSK1-200
Objednací číslo: 20CHSK1-200

Skříně na kapaliny SK1 20CHSK1-200

Skříně na kapaliny SK2 20CHSK2-200
Objednací číslo: 20CHSK2-200

Skříně na kapaliny SK2 20CHSK2-200

Předchozí Následující

Skříně jsou určeny pro český trh. Nejsou určeny pro export do zahraničí, protože podmínky pro certifikaci tohoto typu skříní se u nás a v zahraničí liší. Pokud jde totiž o skříně na skladování chemikálií a hořlavin, tyto skříně nesplňují certifikace požární odolnosti (0,5 hodiny / 1 hodina), které jsou vyžadovány u chemických skříní v jiných zemích. Pro většinu českých uživatelů však tato skříň poskytuje dostatečnou úroveň bezpečnosti a funkčnosti.

Stejná konstrukce, jiná barva

Konstrukčně jsou skříně na kapaliny shodné s dílenskou skříní SK1, která se také vyrábí v dílnách POLAK CZ. Hlavním rozdílem je barevné provedení – skříně na kapaliny jsou snadno rozpoznatelné díky své výrazné červené barvě. Toto barevné odlišení pomáhá při organizaci a orientaci v pracovním prostoru.


Jak na správné skladování kapalin?
Máte v dílně tekuté materiály, které potřebujete vhodně skladovat?
Speciální skříň vám poskytne klid a jistotu, pořiďte si ji. S výběrem vám rádi poradíme, oslovte nás.

Podobné články o nábytku

Přejít do blogu
Vzala bych si jeden růžový dílenský vozík pro sebe a modrou skříň pro manžela
  • Datum přidání 08. 10. 2021

Vzala bych si jeden růžový dílenský vozík pro sebe a modrou skříň pro manžela

Emancipace ženám přinesla nejen volební právo, ale především celkovou změnu myšlení. Začaly více věřit ve své schopnosti a postupně se zapojily i do profesí, které jsou tradičně považovány za mužské. Dnes už se nikdo nepozastaví nad programátorkou, soudkyní nebo špičkovou lékařkou (přitom první česká doktorka medicíny promovala teprve v roce 1902!).

Přečíst článek
Pod pojmem dílenský nábytek si dnešní dítě představí kancelářský stůl a židli. A co teprve vingl, šuplera nebo mafl?
  • Datum přidání 17. 10. 2021

Pod pojmem dílenský nábytek si dnešní dítě představí kancelářský stůl a židli. A co teprve vingl, šuplera nebo mafl?

Mnozí si myslí, že dnešní děti jsou líné, neohrabané a nešikovné. Málokdo se už ale zamýšlí nad tím, proč tomu tak ve skutečnosti je, jestli vůbec je to pravda a do jaké míry. Pro dřívější generaci bylo normální věci opravovat a to nejen v práci, ale i ve svých domácnostech. Klasický ponk měl ve své garáži či dílně každý muž a dílenské skříně, dílenské stoly a nejrůznější nářadí bylo každodenním chlebem většiny zaměstnanců. Dnešní děti takové zázemí nemají ani doma, ani ve školách, jak tomu bylo dříve.

Přečíst článek
Předchozí Následující