Kvalita a bezpečnost jdou ruku v ruce: ESD nábytek s inovativní povrchovou úpravou

Kvalita a bezpečnost jdou ruku v ruce: ESD nábytek s inovativní povrchovou úpravou

Statická elektřina nadělala vrásky už nejednomu z nás, je potřeba ji řešit. A existuje jednoduché řešení - speciální povrchová úprava a antistatický nábytek. Prozradíme vám detaily.

Statická elektřina je nepříjemným vedlejším produktem mnoha průmyslových procesů, který může způsobit nejen nepohodlí, ale i závažné škody na elektronických zařízeních a citlivých přístrojích. Aby se předešlo těmto problémům, vznikla nová generace nábytku, která přináší revoluční řešení - antistatický nábytek.

 

Jedním z předních českých výrobců antistatického nábytku je firma POLAK CZ, která přináší do průmyslových a zdravotnických prostředí chytré a moderní řešení pro ochranu před statickou elektřinou. Naše antistatická řada nábytku je vybavena speciálním povrchem a technologiemi, které zajišťují efektivní odvod statické elektřiny a minimalizují riziko poškození elektronických zařízení.

 

Antistatický nábytek - kompletní nabídka zde

 

Antistatický nábytek POLAK CZ - ESD nábytek

 

Výhody antistatického nábytku

 

1. Bezpečnost elektroniky

 

Antistatický nábytek je velmi důležitý při ochraně citlivých elektronických zařízení před statickými náboji. Díky speciální úpravě povrchu a propojení s uzemněním minimalizuje riziko poškození a průrazu elektronických komponent.

 

2. Ochrana před ztrátou dat

 

Ve výrobních a laboratorních prostředích, kde se pracuje s citlivými datovými systémy, je ochrana před statickou elektřinou zásadní pro zachování integrity dat a minimalizaci rizika jejich ztráty.

 

3. Kompatibilita se zdravotnickými standardy

 

Pro prostředí, kde je nutná vysoká úroveň hygieny a sterilizace, je antistatický nábytek ideálním řešením. Jeho povrchová úprava umožňuje snadnou dezinfekci a čištění, což je nezbytné zejména ve zdravotnických zařízeních.

 

4. Flexibilita a variabilita

 

Antistatický nábytek od POLAK CZ není pouze o ochraně před statickou elektřinou, ale také o ergonomii a efektivitě pracovního prostoru. Nabízí širokou škálu produktů, které je možné přizpůsobit různým pracovním prostředím a požadavkům.

 

Chci si vybrat ESD nábytek

 

ESD nábytek

Možnosti využití antistatického nábytku:

 

Průmyslové prostředí:

V průmyslových halách a výrobních závodech, kde se manipuluje s elektronickými součástkami a zařízeními, je antistatický nábytek nezbytnou součástí ochrany proti statické elektřině.

 

Zdravotnická zařízení:

V nemocnicích, laboratořích a dalších místnostech ve zdravotnických zařízeních je antistatický nábytek důležitým prvkem pro ochranu citlivých přístrojů a zařízení před statickými náboji.

 

Výzkum a vývoj:

V laboratořích a výzkumných institucích, kde se pracuje s citlivými elektronickými zařízeními a datovými systémy, je ESD nábytek nezbytnou součástí infrastruktury pro zachování integrity výzkumných dat.

 
Antistatický nábytek

Antistatický nábytek POLAK CZ v Saudské Arábii

 

Saudská Arábie - to jsou moderní resorty, koupání v Rudém moři i písečné duny. A dílenský nábytek z Čech.
Oslovili nás napřímo. Zakázku řešil kolega obchodník, který už u nás nepracuje (užívá si důchodu).Tehdy to pro nás byla opravdu zvláštnost, že nás oslovila firma z takové dálky. Dnes už jsme na exotiku zvyklí o něco víc.

O co šlo?
Ucelené pracoviště a kompletní vybavení dílenským nábytkem v celkem zajímavém objemu - kolem 1,5 mil. Kč. Šlo o antistatický nábytek, náš unikátní ESD program, který je součástí naší nabídky už od roku 2020. Skladba nábytku byla podobná, jako máme vzorové ESD pracoviště. 

Vyrobit to nebyl problém, problém byl to dodat. Nikdy jsme neřešili dopravu takového množství nábytku do takové dálky. Novinkou pro nás tedy byla kontejnerová přeprava. Učili jsme se ji řešit a zajišťovat. Musely k tomu být speciální palety ošetřené proti chorobám a podobně. Bylo toho poměrně dost.

Zakázku převzali - vše bez problémů. Dokonce už došla i poptávka na doplnění vybavení. Z toho máme velkou radost. I zpětně. Dnes už víme, jak na to, a tak není problém dostat nábytek takřka na jakýkoliv konec světa.

Potřebujete poradit?

Přemýšlíte, jak nejlépe vybavit prostory antistatickým nábytkem?
Oslovte nás, projdeme možnosti, připravíme návrh i ideální rozvržení nábytku v daném prostoru.

Podobné články o nábytku

Přejít do blogu
Vzala bych si jeden růžový dílenský vozík pro sebe a modrou skříň pro manžela
  • Datum přidání 08. 10. 2021

Vzala bych si jeden růžový dílenský vozík pro sebe a modrou skříň pro manžela

Emancipace ženám přinesla nejen volební právo, ale především celkovou změnu myšlení. Začaly více věřit ve své schopnosti a postupně se zapojily i do profesí, které jsou tradičně považovány za mužské. Dnes už se nikdo nepozastaví nad programátorkou, soudkyní nebo špičkovou lékařkou (přitom první česká doktorka medicíny promovala teprve v roce 1902!).

Přečíst článek
Pod pojmem dílenský nábytek si dnešní dítě představí kancelářský stůl a židli. A co teprve vingl, šuplera nebo mafl?
  • Datum přidání 17. 10. 2021

Pod pojmem dílenský nábytek si dnešní dítě představí kancelářský stůl a židli. A co teprve vingl, šuplera nebo mafl?

Mnozí si myslí, že dnešní děti jsou líné, neohrabané a nešikovné. Málokdo se už ale zamýšlí nad tím, proč tomu tak ve skutečnosti je, jestli vůbec je to pravda a do jaké míry. Pro dřívější generaci bylo normální věci opravovat a to nejen v práci, ale i ve svých domácnostech. Klasický ponk měl ve své garáži či dílně každý muž a dílenské skříně, dílenské stoly a nejrůznější nářadí bylo každodenním chlebem většiny zaměstnanců. Dnešní děti takové zázemí nemají ani doma, ani ve školách, jak tomu bylo dříve.

Přečíst článek
Předchozí Následující