
- Datum přidání 06. 09. 2025
Srpen je pro nás ve znamení maximálního nasazení – školní šatní skříně a lavice musí být hotové do září. Proč se investice do českých kovových svařenců vyplatí? Zvládají početné školní provozy, odolávají drsnému zacházení a přežijí i nápor (mnohdy neukázněných) žáků.
Srpen je pro nás v POLAK CZ každoročně velmi hektický měsíc. Proč? Protože školy po celé republice dokončují přípravy na nový školní rok a šatny musí být vybavené ještě předtím, než první žáci zasednou do lavic. A to znamená jediné – výroba šatních skříní a šatních lavic běží na maximum.
Školní šatní skříně toho musí vydržet opravdu hodně. Denně se do nich ukládají batohy, boty, sportovní tašky i kabáty, a to často bez ohledu na jemné zacházení. Děti skříňky přibouchávají, zkoušejí (vědomě i nevědomě) jejich pevnost – a právě proto se vyplatí investovat do kvalitních českých kovových skříní.
Naše skříně jsou konstruované tak, aby zvládly nápor každodenního používání i méně šetrné zacházení. Robustní konstrukce a odolné povrchové úpravy jsou zárukou, že skříně zůstanou funkční i po letech intenzivního provozu.
Nedávno jsme řešili zakázku pro školu v Českých Budějovicích. Jednalo se o dodávku zhruba 190 skříní (kombinace trojšatníků a dvoušatníků). Půl roku se ladily detaily, probíhaly debaty o elektronických zámcích a dalších možnostech. Nakonec jsme našli řešení na míru – zákazník si dovezl vlastní zámky, které jsme spolu s ním testovali přímo na vzorcích.
A testovalo se opravdu poctivě – skříňky musely obstát v simulaci školního provozu, tedy včetně pořádného „třískání“. Když se ukázalo, že zámek při velkém náporu nedrží, vrátilo se to k nám a vymysleli jsme úpravy na korpusu. Výsledek? Praktické, funkční a odolné řešení, které zamířilo přímo do výroby.
Kromě skříní dodáváme také šatní lavice, aby celé zázemí působilo jednotně a bylo maximálně praktické. Zkušenosti z praxe potvrzují, že právě kombinace kvalitních skříní a lavic dokáže vytvořit prostředí, které školákům vydrží sloužit dlouhé roky.
A co je nejdůležitější – veškeré úpravy jsme schopni přizpůsobit konkrétním potřebám školy. Ať už jde o zámky, vnitřní uspořádání nebo design.
Srpen je pro nás vrchol sezóny a výroba běží naplno. Pokud i vaše škola potřebuje nové šatní skříně, ozvěte se.
Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete, byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.
Rozumím