O společnosti

Z historie firmy

Společnost POLAK CZ je česká společnost s českým kapitálem a od svého vzniku 3.7.1991 ušla dlouhý kus cesty. Zpočátku fungovala jako drobná kovodílna zakladatele a jediného zaměstnance pana Petra Poláka a její výrobní program tvořily drobné zakázkové výrobky z plechu. Až později, v roce 1994 se výrobní program rozšířil o výrobu nábytku pro průmysl. Tehdy tento výrobní obor v Čechách prakticky neexistoval. Firma Petra Poláka začala tvořit novodobé dějiny průmyslu českého dílenského nábytku.

V roce 2007 majitel firmu transformuje na společnost s ručením omezeným ve které zůstává i nadále jako jediný vlastník.

Nejdůležitější milníky a okamžiky jsme zaznamenali na následující časové ose.

Rozvíjíme se a inovujeme

V současné době se společnost POLAK CZ s.r.o. řadí mezi přední výrobce dílenského nábytku v Čechách i Evropě které udávají trend v tomto průmyslovém odvětví.

V roce 2004 položila společnost v obci Opatov na Svitavsku základní kámen nového moderního výrobního areálu budovaného podle nejnovějších požadavků na flexibilitu, efektivitu výroby a ochranu přírody. Výrobní areál je vybaven moderním technologickým zázemím automatizovaných CNC pracovišť a robotizovaných linek, které jsou řízeny profesionálním informačním systémem. Ve vlastním vývojovému středisku pracujeme na vývoji a inovacích našich produktů tak, abychom zajistili kvalitní a plně funkční produkt. Ve výrobě se soustředíme na neustálou optimalizaci výrobních procesů a na investice do nových technologií. 

Obchodní síť

Veškerý námi vyráběný sortiment je distribuován prostřednictvím našich obchodních partnerů, a to jak v České republice, tak v zahraničí. Jsou to profesionální společnosti se znalostmi našich produktů, jsou pravidelně školeni a informováni o všech novinkách v našem sortimentu. Zcela jistě Vám s výběrem vhodného produktu, podle účelu jeho použití, poradí.

Exportujeme na vyspělé evropské trhy

O kvalitě našich produktů svědčí mimo jiné také export na náročné trhy mnohých evropských zemí. Navazujeme a rozvíjíme spolupráci s obchodními partnery v zemích EU. Naše produkty znají jejich uživatelé na Slovensku, v Německu, Nizozemsku, Švýcarsku, Rakousku, Slovinsku, Maďarsku, Estonsku, a dalších zemích.

 

Další informace