Katalog dílenského nábytku

Součástí naší DNA se v průběhu uplynulých let stala zejména inovace. Jde nám o pravidelné a neustálé zlepšování našich výrobků i procesů, s důrazem na dosahování maximální možné profesionality, bezpečnosti a uživatelského komfortu.

V novém katalogu najdete

276 stran s více než 2 000 položek dílenského nábytku
pro vybavení náročných provozů i malých dílen.
Nový NC program, výsuvy zásuvek s nosností 200 kg
a mnoho dalších novinek a inovací!
 

 
 
 
Naším cílem je také poskytovat co možná nejširší nabídku dílenského nábytku. Ať je uživatelem našich výrobků soukromý řemeslník s malou dílnou, nebo moderní závod s nejvyšší technologickou úrovní, všichni by měli v naší nabídce najít způsob, jak svoji práci zjednodušit, ulehčit a zpříjemnit.
 
Věříme, že se našemu cíli opět významně přiblížíme naším novým katalogem výrobků, katalogem Dílenský nábytek 2015. Stejně jako jiné významné milníky v naší historii, cítíme, že i vydání katalogu 2015 bude pro naše zákazníky i nás samotné velkou událostí. 
 
Věříme, že více jak roční úsilí, energie a kreativita našich vývojářů budou zúročeny ve spokojenosti a oblibě našich výrobků všech uživatelů v následujících letech, po které jim naše výrobky budou dobře sloužit. Nový katalog má necelých 300 stran, v tomto článku bychom se ale rádi zaměřili na to podstatné, co nový katalog 2015 přináší, a to jsou naše novinky.
 

Teleskopické 100% výsuvy zásuvek s 200kg nosností 

Že byla firma POLAK CZ prvním výrobcem v ČR, která přišla s vlastními plnými (100%) výsuvy zásuvek s nosností 140kg jistě většina našich zákazníků i uživatelů ví. Příchodem nového katalogu jsme ale stávající plnovýsuvy nahradili novým typem plnovýsuvů od renomovaného rakouského výrobce FULTERER, které našim zásuvkám zajistí ještě plynulejší a tišší chod, se současným zvýšením nosnosti až na 200kg.
 
Abychom našim zákazníkům nepřinášeli lepší výrobky pouze za cenu vyšších nákladů, ceny zásuvek s plnovýsuvem FULTERER jsme ponechali stejné jako u původního provedení. Tišší i plynulejší chod zásuvky, navíc s nosností o 60kg vyšší, tak naši zákazníci získají za cenu, na kterou jsou zvyklí. Jsme rádi, že se nám cenu plnovýsuvů podařilo udržet. 
Upozorňujeme, že zásuvky s výsuvem FULTERER nelze použít do skříní se zásuvkami na původním typu plnovýsuvu!
 

POLAK SMART FURNITURE (PSF)

Moderní informační technologie se dnes nevyhnou ani tradičním oborům. A nevyhýbají se jim ani výrobky POLAK. Současně s vydáním nového katalogu bude proto spuštěn unikátní webový portál smfu.eu, na kterém budou moci všichni uživatelé výrobků POLAK najít spousty zajímavých a důležitých informací souvisejících s používáním dílenského nábytku zn. POLAK.
 
Nový POLAK SMART FURNITURE je systém propojení konkrétního výrobku s důležitými informacemi, jednoduše, rychle, bez tlustých manuálů a návodů. Většina výrobků je v novém provedení vybavena QR nebo NFC kódem pomocí kterého je možné rychle zobrazit potřebné informace k výrobku uložené na internetu. Kódy PSF najdete v plastovém štítku umístěném v čele víka každé skříně.
 

NC program

Nový katalog by nebyl nový, pokud by v něm nebyla alespoň jedna nová zásadní novinka. My za tuto zásadní novinku považujeme náš nový NC program - systém pro ukládání NC nástrojů. S lehkou nadsázkou je možné říci, že pokud někde, tak právě v NC programu je možné nový katalog považovat za revoluční. Hodiny a hodiny vývojářské práce, tuny a tuny neschválených návrhů, dny a měsíce testování, zkoušení a ověřování nakonec přinesly kýžené výsledky.
 
Katalogem Dílenský nábytek 2015  se značka POLAK zařadila mezi tradiční evropské výrobce i v kategorii NC. A nejen to. Myslíme si, a věříme, že právem, že jsme novým katalogem nastavili v ukládání NC nástrojů nový další směr. 
 
Výrobky POLAK tak již nemusíte použít pouze pro ukládání obráběcích nástrojů, ale i pro ukládání nástrojů děrovacích, využívaných při zpracování plechu. Jsme rádi, že se nám původní záměr, vyvinout nový funkční systém pro ukládání NC nástrojů s přidanou hodnotou, podařilo splnit a těšíme se, až jej budete moci vyzkoušet i vy, naši zákazníci a uživatelé. Vzhledem k rozsáhlosti i jisté složitosti nového systému pro ukládání NC nástrojů doporučujeme při výběru vhodného řešení využít odborné poradenství některého z našich obchodních zástupců zde.
 

A co ještě?

Novinek je v novém katalogu POLAK samozřejmě mnohem více. Za všechny můžeme vybrat například nový systém plastového dělení zásuvek, tvořený plastovými  multifunkčními krabičkami s mnoha variantami členění a novým typem plastového dělení - žlaby, vhodným zejména pro ukládání drobných kruhových dílců s různou délkou, nebo například přídavné VZV sokly s odnímatelným čelem pod všechny typy skříní, které slouží pro pohodlné převážení skříně pomocí vysokozdvižného vozíku, v neposlední řadě pak nové typy klíčů k zámkům, které byly vyvinuty speciálně pro dílenský nábytek POLAK.
 
Mnohé z těch, kterým se nový katalog dílenského nábytku POLAK dostane do rukou, potěší i autentické záběry výrobních technologií, využívaných při výrobě nábytku, zaměřených na automatizaci a robotizaci. I v otázce výrobně-technologického parku je pro nás inovace velkou výzvou; v novém katalogu 2015 si můžete prohlédnout, jak úspěšně se nám tuto výzvu daří plnit. 
 
Nový katalog si můžete v PDF formátu stáhnout zde, nebo si jej objednat v papírové podobě u některého z našich obchodních zastoupení.