Komfortní a bezpečné vybavení šaten a sociálních zařízení

Šatní skříně, lavice i úložné boxyjsou nezbytnou výbavou šaten většiny sportovních a relaxačních center, škol, obchodů, kulturních a zdravotnických zařízení, ale také šaten bezpečnostních složek a průmyslových podniků. I proto vyžaduje provedení šatního nábytku vysokou úroveň. Konstrukce i použitý materiál musí totiž odolat mnohem větší zátěži, než jaká je vyvíjena na běžný šatní nábytek.

Jak tedy správně poměřit kvalitu šatního nábytku? A jaké možnosti šatních skříní trh vlastně nabízí?

Pozornost věnujte kvalitě technologického zpracování, materiálu i povrchovým úpravám

Při výběru šatního nábytku nezáleží pouze na designu a počtu věšáků či poliček. Obecně ješatní nábytek vystavován náročnějším podmínkám. Slouží k pohodlnému a bezpečnému uložení ošacení, osobních věcí, školních pomůcek či jiných cenností. V případě lavic k častému odkládání věcí a sedání.

Pevná a tuhá konstrukce, vysoká nosnost ložných ploch, odolnost materiálu i povrchových úprav je podstatou a základem bezpečného šatního nábytku. Opomenout nesmíme ani stabilitu a komfortní, tedy snadné i bezpečné používání, jež je pro profesionálně zpracovaný nábytek samozřejmostí. S šatními kovovými skříněmi i lavicemi manipulují totiž i děti. Odolnost šatního nábytku zvyšuje i vhodně zvolená povrchová úprava. Vybírejte proto nábytek, který je opatřen kvalitními a výhradně interiérovými nátěry. Jedině ty totiž odolají vlivům každodenního používání.

Typy šatních skříní a jejich prostorové uzpůsobení

Vnitřní prostor šatních skříní a úložných boxů musí nabídnout široké a variabilní využití. Šatní kovové skříně mohou být provedeny jako jednodveřové, dvoudveřové či třídveřové. Vždy záleží na daném prostoru a potřebách zákazníka. Dostupné jsou však i šatní skříně na soklu,maloobjemové šatní skříně, boxové skříně nebo skříně s již zabudovanou lavicí.

Tento typ skříní je využíván především v místnostech, které nejsou prostorově velkorysé a uzpůsobené pro samostatně stojící lavice. Šatní skříně s lavicí na druhou stranu přinášejí větší komfort a více pohodlí. Také konstrukcešatních lavicmusí odpovídat náročnějšímu provozu. Při výběru myslete na pevnost sedáku. Vhodným materiálem je například laminotřísková deska. Nezapomeňte ale také na dostatečnou stabilitu lavice.

Vybavení skříní a doplňkové součásti

Standardní výbavou šatních skříní je tyč, police a tři plastové háčky k zavěšení oděvů. Dveře šatních kovových skříní jsou opatřeny speciálně vyvinutou profilací, díky které jsou dveře tuhé a odolné proti případnému vypáčení. Chybět nesmí odvětrávací otvory, případněplastový štítek pro umístění jmenovky (čísla), který je možné ke skříni objednat v podoběpříslušenství.

Pozornost je vhodné věnovat i typu zamykání dveří. Standardně jsou do šatních skříní nabízeny cylindrické zámky nebo otočné uzávěry pro visací zámky. Tyto uzávěry jsou opatřeny speciální bezpečnostní pojistkou proti protočení uzávěru ve dvířkách.

V provozech, které to svojí povahou vyžadují, je vhodné opatřit šatní skříně mincovními zálohovacími zámky nebo zámky kódovými.

Kovovou šatní skříň lze běžně doplnit i dalšími doplňky a nadstavbami, jako šikmou střechou, náhradními policemi, přídavnou dělicí stěnou, držákem na obuv, vnějšími háčky apod. Některé doplňky však nelze implementovat dodatečně. Nebudete-li si vědět rady, požádejte o pomoc při výběru a montáži vybavení skříníněkterého z našich prodejců.