Dílenské stoly pro pohodlnou řemeslnou práci

Bez spolehlivých dílenských stolů se jen stěží obejdou výrobní prostory, opravny, laboratoře nebo výukové dílny. Dílenské stoly usnadňují práci, zvyšují komfort při práci i její efektivitu. Zároveň splňují vše, co vyžaduje bezpečnost práce. Co si ale přesně pod pojmem spolehlivé dílenské stoly představit? A jak se vyvarovat mnohdy ošemetným a nevhodným náhradám?

Dílenské stoly musí být vyráběny především na profesionální úrovni. Většina takových výrobků projde náročným a opakovaným testováním. A ty co uspějí, dostávají „zelenou“. Měřítka kvality a funkčnosti jsou přitom jasně stanovena. Pracovní dílenské stoly jsou základním (a zásadním) dílenským nábytkem. Jsou odolné, mají robustní konstrukci, jsou vyrobeny z kvalitního materiálu a odpovídají všem výškovým měřítkům.

Praktické řešení dílenských stolů

Běžně se vyrábí ve stavebnicovém provedení. To znamená, že si sám zákazník může svůj ideální dílenský stůl „poskládat“. A specializovaná firma jej dle jeho konkrétních požadavků vyrobí. Součásti dílenského stolu jsou variabilní. Můžete mít dílenský stůl včetně kontejneru, ale také bez něj, s policemi, zásuvkami, skříní nebo... se vším. Zásuvky zabudované v dílenském stolu mají pojezdový výsuvný systém. Nejlépe vybírejte takový, který je plně výsuvný. Jedině díky tomu budete mít přehled nad veškerým nářadím, jež do zásuvek systematicky uložíte.

Víte-li, že potřebujete často s dílenským stolem manipulovat, k dostání jsou i mobilní dílenské stoly PPS a mobilní dílenské stoly MPS se zabudovaným brzdným systémem. Pracovní stůl do dílny musí mít dostatečně prostornou pracovní desku a její materiál musí být odolný a kvalitně dílensky zpracovaný. Obvykle je vyrobena z masivu. Při výběru dílenského stolu nezapomeňte zohlednit i výškové nastavení. Ulevíte zádům a bude se vám mnohem lépe pracovat.

Komplexní dílenské sestavy

Pokud potřebujete provozovnu vybavit i dalším dílenským nábytkem, pak vám můžeme doporučit poohlédnout se po kompletní dílenské sestavě. Dílenský nábytek tak bude vyroben ze stejného materiálu a ve stejném designu. Samozřejmě bude odpovídat všem požadavkům na náročnost daného prostoru i práci.

POLAK CZ – výrobce dílenského nábytku

Výrobou jednotlivých částí i sestav dílenského nábytku se zabýváme více než 20 let. Vždy klademe důraz na ergonomické požadavky, variabilitu, funkčnost a snadné ovládání i manipulaci.