Vozíky na nářadí jsou více než užitečné

Pro komfortní práci s nářadím a udržení pořádku jsou nejlepší profesionálně řešené dílenské vozíky. Můžete jimi vybavit výrobní provozy, montážní dílny, laboratoře, zkušebny, opravny i školní dílny. Dílenské vozíky jsou snadné na manipulaci, jsou nepostradatelným úložným prostorem na nářadí a odolným dílenským nábytkem. A právě kvalita a funkčnost je při pořizování dílenských vozíků alfou omegou. Víte, jaká kritéria má takový dílenský vozík splňovat?

Argument „nářadí vždy po ruce“ je sice přesvědčivý, přesto, můžeme-li vám poradit, k výběru dílenského vozíku přistupujte obezřetněji. Profesionální dílenský vozík musí být především stabilní, robustní a snadný k používání. Používáním kvalitních dílenských vozíků také zvýšíte efektivitu práce vašich zaměstnanců a zamezíte případným pracovním úrazům, poškození či ztrátě nářadí i jiných předmětů.

Na kvalitě materiálu, řemeslném zpracování, funkčnosti i detailech rozhodně záleží

Nespornou výhodou profesionálních dílenských vozíků je jejich variabilita, vysoká užitná hodnota a moderní i uživatelsky přívětivý design. Výroba dílenských vozíků z odolných materiálů je první známkou jejich kvality. Materiál i povrchová úprava musí být odolná například proti poškrábání a nárazům či úderům. Proto jsou ideálním řešením dílenské vozíky plechové nebo kovové. Při výběru vozíků je ale také důležité, aby měl vozík dostatečně velkou pracovní plochu na odložení nářadí a pro záda vyhovující pracovní výšku. Neméně významná je také jejich stabilita. Dílenský vozík se nesmí při správném používání kývat a nikdy převrátit!

Součástí dílenských vozíků jsou uzamykatelné zásuvky nebo police. Rozložení těchto vnitřních úložných prostor bývá variabilní. Běžně totiž výrobce rozložení zásuvek a polic podřizuje konkrétnímu použití, tedy požadavkům a potřebám zákazníka. Nic to ale nemění na tom, že všechny police musí být dostatečně prostorné a zásuvky navíc opatřeny kvalitním pojezdovým i výsuvným (nejlépe plnovýsuvným) mechanismem. Všechny tyto aspekty totiž výrazně ovlivňují komfort i efektivitu práce. Zapomenout však nesmíme ani na ergonomická madla pro pohodlné uchopení a manipulaci s vozíkem a také na kolečka s brzdou.

Splňuje-li dílenský vozík všechna výše zmiňovaná kritéria, pak jste určitě s výběrem na správné cestě. Pokud si však stále nevíte rady a rádi byste využili zkušeností a rad odborníků, obraťte se na některého z našich prodejců.

POLAK CZ – český výrobce dílenského nábytku

Naše společnost vyrábí dílenský nábytek již od roku 1994. Profesionalita ve zpracování dílenského nábytku se podepisuje pod dlouholetou praxi a znalost potřeb našich uživatelů. Při výrobě všech částí dílenského nábytku se soustředíme zejména na ergonomické požadavky, vysokou variabilitu, bezpečnost, jednoduché ovládání a komfortní užívání v jakémkoli typu provozu.

V průběhu naší existence jsme prošli i značnou modernizací. Vlastníme vývojové pracoviště, kde provádíme pravidelné testy parametrů výrobků, jako například odolnost a nosnost výsuvů zásuvek dílenského nábytku.