Vozíky na nářadí jsou více než užitečné

Pro komfortní práci s nářadím a udržení pořádku jsou nejlepší profesionálně řešené dílenské vozíky. Můžete jimi vybavit výrobní provozy, montážní dílny, laboratoře, zkušebny, opravny i školní dílny. Dílenské vozíky jsou snadné na manipulaci, jsou nepostradatelným úložným prostorem na nářadí a odolným dílenským nábytkem. A právě kvalita a funkčnost je při pořizování dílenských vozíků alfou omegou. Víte, jaká kritéria má takový dílenský vozík splňovat?

Argument „nářadí vždy po ruce“ je sice přesvědčivý, přesto, můžeme-li vám poradit, k výběru dílenského vozíku přistupujte obezřetněji. Profesionální dílenský vozík musí být především stabilní, robustní a snadný k používání. Používáním kvalitních dílenských vozíků také zvýšíte efektivitu práce vašich zaměstnanců a zamezíte případným pracovním úrazům, poškození či ztrátě nářadí i jiných předmětů.

Na kvalitě materiálu, řemeslném zpracování, funkčnosti i detailech rozhodně záleží

Nespornou výhodou profesionálních dílenských vozíků je jejich variabilita, vysoká užitná hodnota a moderní i uživatelsky přívětivý design. Výroba dílenských vozíků z odolných materiálů je první známkou jejich kvality. Materiál i povrchová úprava musí být odolná například proti poškrábání a nárazům či úderům. Proto jsou ideálním řešením dílenské vozíky plechové nebo kovové. Při výběru vozíků je ale také důležité, aby měl vozík dostatečně velkou pracovní plochu na odložení nářadí a pro záda vyhovující pracovní výšku. Neméně významná je také jejich stabilita. Dílenský vozík se nesmí při správném používání kývat anikdy převrátit!

Součástí dílenských vozíků jsou uzamykatelné zásuvky nebo police. Rozložení těchto vnitřních úložných prostor bývá variabilní. Běžně totiž výrobce rozložení zásuvek a polic podřizuje konkrétnímu použití, tedy požadavkům a potřebám zákazníka. Nic to ale nemění na tom, že všechny police musí být dostatečně prostorné a zásuvky navíc opatřeny kvalitním pojezdovým i výsuvným (nejlépe plnovýsuvným) mechanismem. Všechny tyto aspekty totiž výrazně ovlivňují komfort i efektivitu práce. Zapomenout však nesmíme ani na ergonomická madla pro pohodlné uchopení a manipulaci s vozíkem a také na kolečka s brzdou.

Splňuje-li dílenský vozík všechna výše zmiňovaná kritéria, pak jste určitě s výběrem na správné cestě. Pokud si však stále nevíte rady a rádi byste využili zkušeností a rad odborníků, obraťte se na některého z našich prodejců.

POLAK CZ – český výrobce dílenského nábytku

Naše společnost vyrábí dílenský nábytek již od roku 1994. Profesionalita ve zpracování dílenského nábytku se podepisuje pod dlouholetou praxi a znalost potřeb našich uživatelů. Při výrobě všech částí dílenského nábytku se soustředíme zejména na ergonomické požadavky, vysokou variabilitu, bezpečnost, jednoduché ovládání a komfortní užívání v jakémkoli typu provozu.

V průběhu naší existence jsme prošli i značnou modernizací. Vlastníme vývojové pracoviště, kde provádíme pravidelné testy parametrů výrobků, jako například odolnost a nosnost výsuvů zásuvek dílenského nábytku.